GTA 4 Download za darmo

Rockstar razem z kolejną odsłoną swojego cyklu znowu zdominował rynek w 2008 roku. Ponownie znajdujemy się w Liberty City, które tym razem w żadnym przypadku nie przypominam nam tego samego miasta z kultowej trójki, lub tego z krótkich wydarzeń w San Andreas. Akcja gry dzieje się w 2008 roku, a na potrzebę czwartej części założono, że wydarzenia z poprzednich lat nigdy nie miały miejsca. Tak więc mamy nowe GTA 4 za darmo z całkowicie czystą kartą. Zobaczmy, jak się to sprawdzi w praktyce.

GTA 4 Download

Na początek można przyznać, że Rockstar przy produkcji swojego nowego dziecka postawili na ogromny rozmach. Mapa Liberty City była praktycznie 3 jak nie 4-krotnie większa. Dzieliła się teraz na 4 dzielnice, jakimi były Broker, Duke, Bohan i Aldon Quins. Każda z tych dzielnic miała odwzorowywać realne dzielnice z Nowego Yorku. Mamy w grze także małą wyspę ze Statuą wolności, którą w grze nazwano Statuą szczęścia, gdyż postać się uśmiechała i trzymała kawę ze Starbucksa zamiast ognika.

Nowy silnik zastosowany w GTA 4 Download, czyli Rage2 w połączeniu z kilkoma osobnymi silnikami odpowiadających za fizykę w grze, innymi słowy, ragdoll, oraz całkowicie nowa mechanika pojazdów sprawiająca pozór jakby śliskiej, oraz cięższej do opanowania. Wszystkie te rozwiązania okazały się strzałem w dziesiątkę, a fani w pełni zadowoleni z pracy Rockstar chętnie wykupowali grę z półek.

W GTA 4 pełna wersja tym razem mamy styczność z nową twarzą, jaką jest Niko Bellic. Z tego co jesteśmy w stanie się dowiedzieć, jest on imigrantem z Europy Wschodniej, a do Ameryki przypłynął na statku, gdzie po wyjściu z pokładu wita go jego kuzyn Roman na brzegu. Wedle oficjalnego scenariusza Niko przypłynął do Stanów w poszukiwaniu Amerykańskiego snu, o jakim zapewniał go Roman. Jest to jednak podpucha, a prawdziwym powodem jest poszukiwanie zdrajcy. Człowiek, który 15 lat wcześniej wysłał na pewną śmierć wojskowy oddział, w którym był także Niko. Z życiem łącznie uszły trzy osoby, a jedną z nich był Niko, więc zdrajca musiał być jednym z pozostałej dwójki.

W grze jako Niko głównie skupiamy się na pomaganiu naszemu kuzynowi, który jak się okazuje, wcale nie jest bogatym przedsiębiorcą, lecz szefem dyspozytorni taksówkarskiej. Z czasem w grze GTA 4 Download wplątujemy się w spór z Rosyjską mafią podczas zadań, które przygotowywał dla nas Roman.

Zakończenie w GTA 4 za darmo

Rzeczą dość ciekawą jest, że po raz pierwszy w serii zakończenie gry jest naszym wyborem. Mimo to są one bardzo liniowe, a zakończenia znajdziemy dwa, lecz tutaj pozostawię was bez większych spojlerów. Niestety nie znajdziemy tutaj jednak happy endu.

Tematem, który spędza sen z powiek wielu graczy, jest fakt pochodzenia naszego protagonisty. Wiele razy w grze jest on nazywany Serbem, Rosjaninem, a nawet zdarzyła się mowa o Polaku, lecz sam nigdy tego nie potwierdził. Zawsze powtarzał, że pochodzi z Europy Wschodniej, a swoją ojczyznę nazywał starym krajem. Coś, co wiemy na pewno, to fakt, że walczył w wojnie, przez którą doszło do rozpadu Jugosławii. Na dobrą sprawę mógł on pochodzić z dowolnego kraju części bałkańskiej, aczkolwiek najczęściej zważając także na akcent jego angielskiego, że jest on pochodzenia Serbskiego.


Sprawdź również: GTA 5 Download za darmo


Dużą nowością w grze, jaką możemy spotkać, jest w pełni funkcjonalny telefon komórkowy, który teraz już nie był zbędnym rekwizytem, który od czasu do czasu popchnął fabułę gry do przodu, lecz teraz był w pełni funkcjonalnym elementem interfejsu gry.

Mogliśmy dowolnie korzystać z niego w kontekście dzwonienia do naszych znajomych. Mogliśmy także otrzymywać SMSy lub połączenia z zaproszeniami na wspólne wyjście na miasto, lub spotkanie w jakimś ustronnym miejscu. Muszę w tym miejscu przyznać, że fakt telefonu nieco urzeczywistnił świat przedstawiony, który odgrywał się już w czasach współczesnych, więc i współczesne metody zostały tutaj zachowane.

Poza ogromną fabułą spotkamy tutaj także tryb multiplayer, który był swoistym zapoczątkowaniem tego co później możemy już widzieć w GTA 5 za darmo. Granie w kooperacji lub w trybie dla wielu graczy na dedykowanych serwerach oraz logowanie do platformy Social Club to coś, co znamy już z kolejnej odsłony.

Kompletnemu przebudowaniu także uległ system walki. Jest on w 101% inny od tego z poprzednich odsłon. Zaaplikowano tutaj nowy system chowania się za osłonami, czy też nowe sposoby korzystania z broni. Rewolucja w tej kwestii jest bardzo na plus, gdyż urzeczywistnia ona rozgrywkę do realnych sposobów obsługi broni.

Grafika w grze GTA 4 Download pomimo dużych zmian pozostawiała nadal wiele do życzenia. Mroczny klimat, który powrócił do Liberty City, na dłuższą metę potrafi być bardzo siermiężny, lecz da się go lubić. Ścieżka audio w grze jest bardzo przyjemna w odbiorze, lecz jest niestety bez szału. Odsłony takie jak Vice City czy San Andreas nadal pozostają królem w temacie udźwiękowienia serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *