Need for Speed Carbon Download za darmo

Dziś kontynuujemy temat wyścigów. Ponownie w naszym artykule gościć będzie jeden z największych gigantów gatunku wyścigowego, czyli Need For Speed. Tym razem pod lupę weźmiemy odsłonę tuż po znanym i kultowym Most Watned, a mowa o Carbon.

Fabuła w NFS Carbon Download

Fabuła w NFS Carbon za darmo przenosi nas do tytułowego kanionu Carbon. W poprzedniej odsłonie po odzyskaniu naszego BMW M3 GTR z rąk Razora wpadliśmy w pościg policyjny na czele z Crossem. Uciekając przez miasto, udało nam się zbiec, skacząc przez most, który dzielił miasto z resztą stanu. Nasz bohater postanowił uciekać w stronę Palmont City, gdzie już kiedyś się kręcił. W kanionie Carbon niestety dogonił go sierżant Cross.

Uciekając przed nim, niestety wpadamy na roboty drogowe, a nasze BMW zostaje kompletnie zniszczone. Bardzo szkoda, gdyż został to już na samym początku zmarnowany potencjał na bardzo dobry samochód na start naszych przygód, które nas czekały. Na miejscu pojawia się grupka ludzi z Dariusem na czele, czyli naszym nowym szefem, ponieważ to on spłacił Crossa by nam odpuścił. Od teraz jesteśmy na każde jego zawołanie.

Model rozgrywki w NFS Carbon Download uległ pewnym zmianom. Na pewno cały interfejs w grze został mocno zmieniony na samym starcie. Z ciekawej odmiany, jaką były wyścigi za dnia w NFS Most Wanted znów mamy do czynienia z poruszaniem się nocą po mieście. Jest to chyba jeden z pierwszych aspektów, który nie spodobał się fanom serii. Z rzeczy znów powracających są wyzwania typu drift, które możemy spotkać, przemierzając ulice miasta.

Niestety z tą zmianą idąc, odebrano nam tryb wyścigów na ¼ mili, co było w sumie przyjemną odmianą w grze. Jednocześnie w trybach rozgrywki popełniono pewien rekord, ponieważ wprowadzono wyścig typu „race wars”, gdzie jednocześnie ścigać mogło się nawet 12 samochodów. Jeżeli chodzi o całą serię, był to niemały rekord liczby pojazdów w jednym wyścigu.

Biznesy w NFS Carbon za darmo

Tym razem w NFS Carbon za darmo musimy zająć się biznesami kogoś. Naszym głównym zadaniem jest odbicie wszystkich dzielnic z rąk innych ścigantów i wciągnięcie ich w nasz teren. Głównym założeniem jest spłacenie długu u Dariusa, który wynosi 150 tysięcy, a to nie mała suma. Bardzo podobnie działający system do systemu z Most Wanted polegający na wykonaniu kilku wyścigów, by dobić się do bossa danego terenu, pozostał w niezmienionej formie, lecz wyścigi z tymi głównymi złymi odbywają się w ciasnym kanionie.

Podzielono także samochody na trzy różne kategorie. Są to teraz auta Egzotyczne, Muscle, oraz pojazdy tuningowane, które bardzo zakrawają o kulturę pojazdów JDM. Każde z tych aut wyróżnia się różnymi specyfikacjami. Np. Auta egzotyczne mają ogromne prędkości maksymalne, lecz ciężej u nich ze skręcaniem lub przyspieszeniem. Samochody typu Muscle znów mają niewyobrażalne przyspieszenie z powodu na swoje ogromne silniki, a auta tuningowane znów świetnie prowadza się w bardzo ciasnych uliczkach, lecz ich przyspieszenie i prędkość maksymalna nie są takie duże.


Sprawdź również: Forza Horizon 3 Download za darmo


Coś, co zostało tutaj bardzo moim zdaniem źle zrobione są pościgi policyjne. Jakby wytłumaczmy sobie jedno. One są, potrafią napawać człowieka emocjami, lecz nie mamy z nimi żadnych aktywności. One po prostu są i tyle. Odebrano nam cały system notowań oraz kamień milowych. Teraz dodatkowo nie można spotkać policji na mieście poza wyścigiem. Znaleźć można wozy policji teraz tylko podczas oficjalnych wyścigów, co jest bardzo słabym rozwiązaniem. Kończymy wyścig z ogonem i musimy go zgubić. Cała wcześniejsze zabawa z nabijaniem statystyk poszła w las.

Moim osobistym zdaniem Carbon został wydany za szybko. Kurz po Most Wanted nie zdążył opaść, a z powodu na gromki sukces tytułu wiadomym było, że gracze będą teraz oczekiwać fajerwerek. Niestety otrzymaliśmy grę jakości porównywalnej do Most Wanted.

Gdyby Carbon wyszedł wcześniej, myślę że Most Wanted dostałoby po prostu dobry odbiór, a Carbon zostałby okrzyknięty kultowym. Ciężko wypowiadać się jednocześnie o tym co w głowach mieli twórcy 15 lat temu. Mimo wszystko stwierdzić jednogłośnie trzeba, że grafika w NFS Carbon Download jest na bardzo dobrym poziomie, jednak nie przebija ona mocnego konkurenta jakim jest Forza Horizon 4. Fakt powrotu do nocnych wyścigów jednym się spodoba, a drugim nie. Kwestia gustu w tym przypadku.

Ścieżka audio za to nie pozostawia żadnych złudzeń i znów jest na najwyższym poziomie z czasów Most Wanted. Jest to na pewno tytuł, po który warto sięgność. Fabuła potrafi nawet wciągnać, gdy zagłębimy się w jej wydarzenia mimo, że to nadal gra o wyścigach ulicznych. Jedynie przerywniki filmowe nie są na jakoś bardzo wysokim poziomie, aczkolwiek da się to wybaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *