The Forest Download za darmo

Rok 2014 był rokiem wielkich premier, jeżeli chodzi o świat gier komputerowych. Między innymi premierę w tym roku miało The Forest Download za darmo, które jest tematem dzisiejszego artykułu. Gra zadebiutowała jako sandboxowy survival, który poza krótką sceną na początku rozgrywki, nie zawierał żadnej konkretnej linii fabularnej. Gra została wypuszczona w formie alpha, a przez długie miesiące, a nawet już lata była ona aktualizowana przez studio.

Dziś po 7 latach od premiery mamy już do czynienia z pełnym produktem oraz pełną fabułą, która niestety w odczuciu graczy została mocno zrzucona na drugi plan. W grze jest wiele sekretów do odkrycia, wiele miejsc, a najciekawszym sposobem rozgrywki jest zwykły survival na obcej wyspie, co możemy robić także z naszymi przyjaciółmi w kooperacji.

The Forest Download

Warto mimo wszystko powiedzieć kilka słów o fabule, bo kto wie, może po tym artykule ktoś zachęci się do przemierzenia tego świata w celu odkrycia prawdy o nim.

Grę rozpoczynamy w samolocie lecąc z naszym synem Timmym, prawdopodobnie na wakacje. W pewnym momencie samolot oberwał prawdopodobnie pociskiem i rozbija się on na nieznanej wyspie. Pierwsze co nas budzi to widok po katastrofie, gdzie pomalowany na czerwono człowiek zabiera naszego syna z samolotu i odchodzi. W tym momencie tracimy ponownie na chwilę przytomność. Gdy się budzimy ponownie, nikogo już dookoła nie ma. Nie wiemy tak naprawdę, ile spędziliśmy czasu pozbawieni przytomności.


Sprawdź również: Forza Horizon 3 Download za darmo


W tym momencie gry rozpoczyna się etap właściwy, czyli survival. Za wszelką cenę musimy przetrwać, by uratować później naszego syna z rąk czerwonego człowieka. Gra oferuje bardzo szeroki wachlarz sposobów na przetrwanie, a wszystkie informacje możemy wyciągnąć z dziennika, który od samego początku posiada nasz bohater. Znajdziemy tam wiele schematów budowania różnych schronień z drewna, czy też to jak zbudować możemy ognisko i tak dalej.

Bardzo ważne jest, by nie zapomnieć o fakcie, że na wyspie nie jesteśmy sami. Bardzo krótko po wyjściu z samolotu zaczną witać nas nasi pierwsi przeciwnicy. Są nimi kanibale, którzy żyją na wyspie od setek lat. Znajdą się tutaj także mutanty, którego pochodzenia do dziś nikt nie jest pewien, lecz jednym co jest pewne to fakt, że znajdują się one tutaj także od setek lat. Potwierdzeniem są na to zdjęcia oraz różne gazety i magazyny, które możemy znaleźć na wyspie w różnych lokacjach.

Główna linia fabularna, mimo że jest już zakończona od dawna, nie oferuje nam wiele. Naszym głównym zadaniem jest uratowanie naszego syna z rąk porywacza. Z czasem gry odkrywamy pewne sekrety, które znaleźć możemy na wyspie w różnych podziemnych jaskiniach. Znaleźć także możemy przedmioty specjalne takie jak pistolet skałkowy, czy maczeta.

Z czasem dążenia po sznurku fabularnym dojdziemy do takich faktów, jak to, że na wyspie znajduje się laboratorium, które jest własnością korporacji Sahara. Prowadzono tam eksperymenty na ludziach poprzez artefakty, które zostały pozostawione na ziemi przez prawdopodobnie kosmitów. Do czynienia między innymi mamy z obeliskiem ożywiającym, który powoduje możliwe przywrócenie do życia osoby martwej, lecz wymaga to ofiary, a same ożywienia ciągną za sobą bardzo negatywne konsekwencje.


Pobierz więcej gier na: GrandGamer.pl


Słów kilka warto jeszcze powiedzieć o trybie multiplayer. Gra nastawia nas na ciężki survival w gęstym lesie, lecz nie musimy przechodzić tego sami. The Forest Download za darmo pozwala nam na rozgrywkę z przyjaciółmi poprzez tryb kooperacji. Maksymalnie na jednym serwerze mogą znajdować się cztery osoby.

W wielu przypadkach tryb kooperacji wypiera całą fabułę, która jest w tle na rzecz zabawy i eksploracji wyspy. Niestety też warto wspomnieć, że wyspa nie jest generowana losowo. Jest to stały projekt, który ładuje się identycznie za każdym razem po uruchomieniu.

Oprawa graficzna w The Forest Download PC jest bardzo przyjemna dla oka. Wygląd całego lasu zależnie od pory dnia i nocy jest fenomenalny. Modele kanibali, które atakują nas raz za razem, także nie są najgorsze, a rzec można by nawet, że są pomysłowe. Model rozgrywki i animacje także srogo zachęca.

Budowanie jest przyjemne i proste, nie znajdziemy tutaj sztucznych utrudnień. Ścieżka audio jest bardzo klimatyczna, a momentami nawet straszna. Dźwięki, które wydają z siebie kanibale, potrafią przyprawić o gęsią skórkę, tak samo z odległości jak i w bezpośrednim starciu. Autorzy w tym aspekcie dopracowali efekty dźwiękowe do perfekcji, co powoduje, że The Forest za darmo jest do dziś jednym z najlepszych survival horrorów w dziejach gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *