The Sims 1 Download za darmo

W styczniu 2000 roku jak grom z jasnego nieba niewielkie wtedy studio Maxis, które było pod studiem firmy Electronic Arts wypuściło swoją pierwszą wersję gry, czyli The Sims 1 Download za darmo. Nikt jeszcze wtedy nie spodziewał się, że popularny na dzisiejsze czasy symulator życia tak zawładnie rynkiem przez co do dnia dzisiejszego nie posiada on żadnej szerszej konkurencji.

Co prawda od premiery gry minęło już ponad 21 lat, lecz nadal The Sims 1 Download potrafi świetnie wciągnąć. W 2000 roku produkcja ta zrewolucjonizowała nieco rynek gier komputerowych.

The Sims 1 Download

The Sims 1 za darmo jest to jedna z ogromnych pereł w koronie firmy Electronic Arts, oraz jeden z jej wielkich znaków rozpoznawczych. W tej produkcji znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w grach z typu symulatorów. No może z wyjątkiem realnej pracy farmera, która z kolei jest dostępna w Farming Simulator 22 za darmo. Twórcy, wydając swojego nowego giganta, przyłożyli się do każdego drobnego szczegółu. Na tamtejsze lata był to istny majstersztyk, a teraz jest to po prostu kultowa gra, którą każdy domorosły gracz powinien znać.

W The Sims 1 Download mamy możliwość gry w kilku trybach a gra toczy się swoim tempem. Podczas rozgrywki mamy możliwość przełączania się między tymi trybami. Między innymi dostępny główny tryb Live, czyli po prostu kontrolowanie życia naszych Simów oraz ich zachowań, gdzie musimy wysłać ich do pracy, czy też zadbać o ich podstawowe potrzeby fizjologiczne, jak jedzenie, czy skorzystanie z toalety, lub sen.

Drugim trybem jest Build. Szeroka gama możliwości zbudowania naszego pierwszego domu dla naszego Sima bądź Simów tylko czeka, aż je odkryjesz. Wiele osób to właśnie w tym trybie spędza lwią część gry, dopieszczając swoje posiadłości do niemalże perfekcji, oraz swoich własnych zachcianek.

W grze na dobrą sprawę nie przyświeca nam żaden cel ani fabuła, podobnie jak w grze The Sims 3 Download. To my tworzymy swoją historię, a to jak potoczy się życie, naszej miniaturowej kopii, zależy tylko od nas. W grze mamy całkowitą dowolność, co daje nam ogromne poczucie wolności. Dodatkowo ten fakt zdwoić potrafi fakt, że mapy, na których toczą się nasze rozgrywki, są dosyć rozległe i otwarte na nasze interakcje.

W The Sims 1 za darmo istnieje możliwość rozwoju kariery naszego sima w pracy. Powoduje to fakt, że pnie się on po szczeblach kariery i zaczyna zarabiać coraz więcej pieniędzy, lecz by to osiągnąć musimy odpowiednio edukować naszego Sima. Możemy rozwijać u niego różne umiejętności pochodzące z ludzkich zmysłów takie, jak charyzma, logika, umiejętności literackie, czy zdolności kulinarne.

Grafika w The Sims 1 za darmo

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną to nie znajdziemy tu fajerwerek. Gra została wydana ponad dwie dekady temu, więc logicznym jest, że w bieżącym roku już nie zachwyca. Mimo tych 21 lat grafika nadal prezentuje się w miarę dobrze. Odbiór zależy co prawda od naszych indywidualnych wymagań, ale myślę, że w tej kwestii wszyscy zgodnie stwierdzimy, że gra była produkowana z myślą na lata i taka właśnie pozostała.

Oprawa dźwiękowa na wczesne lata po roku 2000 także stoi na bardzo dobrym poziomie. Muzyka jest żwawa i żywiołowa. Widać w całej ścieżce audio, że twórcy mocno skupili się na stworzeniu odpowiadających utworów muzycznych do rozgrywki. Oprawa audio nie nudzi nawet po kilku lub nawet kilkunastu godzinach rozgrywki, mimo że się zapętla.

Ogólnie rzecz biorąc gra The Sims 1 Download przeżyła już swoje lata świetności, a jej następcy w postaci kolejnych odsłon prezentują wiele więcej na ten moment, lecz warto pamiętać o dziadku, który stworzył wielką legendę tego giganta i od czasu do czasu odświeżyć sobie podany tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *